Windows 11 Copilot İçin Yeni Özellikler Geliyor

Yapay zeka çözümleri adım adım işletim sistemlerinin bir parçası haline geliyor. Copilot’u Windows 11’e entegre eden Microsoft’un yapay zeka destekli asistanı Windows 10’a da getireceğini duymuştuk. Yazılım geliştiricisi aynı zamanda Copilot’un benimsenmesi için bazı yeni özellikler de eklemek istiyor.

Windows Latest, Microsoft’un Copilot için üç farklı yenilik üzerinde çalıştığını fark etti: Önyüklemede otomatik başlatma, yapay zeka robotunu sabitleme ve bölme boyutunu değiştirme özelliği.

Windows 11 23H2 (Moment 4) sürümünde sistem açıldığında Copilot otomatik olarak başlatılmıyordu. Windows 11 önizleme sürümlerinde yapılan değişikliklere bakılırsa Copilot’u sistem başladığında otomatik olarak açılacak şekilde ayarlayabileceğiz. Yeni Copilot ayarları Kişiselleştirme sayfasının içinde yer alıyor ve Microsoft’un varsayılan ayarları nasıl belirleyeceğini bilmiyoruz. “Windows başladığında Copilot’u aç” seçeneği halihazırda kapalı.

Microsoft ayrıca Windows Copilot üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlayacak başka bir özellik daha test ediyor. Yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, yakında bölmenin sabitlemesini kaldırabileceğiz ve diğer uygulamaların AI bölmesinin üstünde açılmasına izin verebileceğiz.

Beklenen son yeniliğe de bakalım. Şu anda Copilot yeniden boyutlandırılamıyor veya sabitlenemiyor, yani bir kez açıldığında her zaman Windows 11 masaüstünün yan tarafına yerleşiyor. Asistan ‘x’ işaretine veya simgesine tıklayarak pencereyi manuel olarak kapatmadığınız sürece kaybolmuyor.

Benzer şekilde, duyarlı bir tasarıma sahip olan Copilot bölmesinin boyutunu da yakında ayarlayabileceğiz. Microsoft, kullanımı kolaylaştırmak için yakında bunların hepsine el atacak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x