Kültürel ve yaratıcı endüstrilerin gelişimini destekleyen ücretsiz çevrimiçi öğrenme programı

Kültürel ve yaratıcı endüstrilerin gelişimini destekleyen ücretsiz çevrimiçi öğrenme programı

Kültürel ve yaratıcı endüstriler alanında çalışan politika geliştiriciler ve sektör profesyonellerine yönelik tasarlanan ‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’ öğrenme programının ikinci edisyonu için açık çağrı başlıyor. British Council ve Culture Unleashed tarafından 5 Şubat – 10 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ücretsiz çevrimiçi programa British Council Türkiye internet sitesi üzerinden 14 Ocak tarihine kadar başvuru yapılabilir.

 

British Council ve Cultural Associates Oxford tarafından geliştirilen ve Türkiye’de Culture Unleashed iş birliğiyle gerçekleştirilen ‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’ çevrimiçi öğrenme programının ikinci edisyonu için başvurular başladı. 5 Şubat – 10 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek program, kamu sektöründe çalışan uzman ve orta düzey yöneticilerin yanı sıra kültürel ve yaratıcı endüstrilerde çalışan ve politika geliştirme konularına ilgi duyan profesyonellerin başvurularını bekliyor. Program, yaratıcı ekonomi için etkili politika geliştirmeyi, kapasite güçlendirmeyi ve araştırma-geliştirme kalitesini artırmayı amaçlayan kapsamlı bir içerik sunuyor. Culture Unleashed yürütücülüğünde Türkçe olarak düzenlenen programa, British Council Türkiye internet sitesi üzerinden 14 Ocak Pazar gününe kadar başvuru yapılabilir.   

British Council, yaratıcı ekonomi alanındaki 20 yılı aşkın deneyimiyle, Birleşik Krallık’tan fikir ve deneyimleri ortak ülkelerle bir araya getirerek politika üreten, altyapıyı güçlendiren, yerel yaratıcı yetenekleri geliştiren ve uluslararası anlayışı artıran faaliyetleri destekliyor.

‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’, sektör profesyonellerine şehirlerinde/bölgelerinde/ülkelerinde kültür sektörünü ve yaratıcı endüstrileri desteklemenin yanı sıra Birleşik Krallık’ta ve uluslararası alanda profesyonel ağlarını genişletmeleri için yeni fikir ve araçlar sağlıyor. Yaratıcı endüstrilerin sınıflandırılmasından yatırım ve iş modellerine, inovasyonun öneminden finansman çeşitlerine kadar birçok başlığı kapsayan program ile kültürel ve yaratıcı endüstrilerin etkisi ve rolü hakkında bilgi paylaşımı, yeni bağlantıların kurulması, politika geliştirme çözümleri geliştirilmesi ve ortak bir dil oluşturulması hedefleniyor. Çevrimiçi programı tamamlayan tüm katılımcılar, bu alanda geçerliliği olan sertifikanın da sahibi oluyor.

British Council’ın iki yıldır sürdürdüğü ‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’ çevrimiçi öğrenme programı Türkiye’de Culture Unleashed iş birliğiyle, yaratıcı ekonomi alanında uzman isimlerden Emre Erbirer, Mustafa Gül ve Gökçe Dervişoğlu Okandan’ın yürütücülüğünde Türkçe olarak gerçekleştiriliyor. 

400’ün üzerindeki başvurudan 277 katılımcının seçildiği ve başarıyla geçen ilk edisyonun ardından, büyük ilgi ve talep üzerine ikinci edisyon hayata geçiriliyor. Katılımcıların sunulan içerik, kaynak çeşitliliği ve iş bağlantıları geliştirme imkânlarından faydalandığını belirttiği programda, aynı zamanda katılımcıların yüzde 60’ı program esnasında iş bağlantılarını genişlettiklerini belirtiyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x