İstanbul’da ‘Özel’ görüşme! Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu planı suya düştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na kurultayda divan başkanlığı yapması için teklifte bulundu.

İmamoğlu’nun teklife olumlu baktığı ancak bazı şartlarının olduğu öğrenildi.

“DİVAN BAŞKANI OLMAM POZİSYONUMU DEĞİŞTİRMEZ”

Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından akşam İstanbul’daki 196 delegeyle toplantı yapan İmamoğlu, “Divan Başkanı olmam pozisyonumu değiştirmez. Sokağın sesini duymazdan gelemeyiz. Ben çok açık olarak Özgür Özel’i destekliyorum” dedi.

“KURMAYLARI KEMAL BEY’E KENDİ KALESİNE GOL ATTIRDI”

Yaşanan gelişmelerle ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan CHP’li gazeteci Şaban Sevinç, “İmamoğlu oyunu bozdu… Kurmayları Kemal Bey’e kendi kalesine gol attırdı…” ifadelerini kullandı.

“KURULTAYA OYUN KURAMAZ ŞEKİLDE GİRİYOR”

İmamoğlu’nun delegelerle yaptığı toplantı sonrasında CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel ile görüşüp ‘değişim’ konusunu masaya yatırdığını belirten Sevinç şunları yazdı:

“Sonuç itibarıyla, Divan Başkanlığı önerirse ‘İmamoğlu’nu tarafsız alana çekerek değişimin ateşini söndüreceğini’ planlayan Kemal Bey ve ekibi kendi kalesine gol attı. İmamoğlu’nu Kemal Bey’in yanına çekmeye çalışanlar ortada kaldı. Divan Başkanı Ekrem Bey olduğu için kurultay atmosferinden gelen avantajı da Kemal Bey kaybetmiş oldu! Şimdi Kılıçdaroğlu kurultaya daha dezavantajlı ve oyun kuramaz bir şekilde gidiyor.”Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x