İsrail-Lübnan sınırında saldırılar: ‘Askerler hedef alındı’

İsrail-Filistin çatışmaları 35’inci gününde devam ederken, İsrail ordusu, Hizbullah ile çatışmaların yaşandığı Lübnan topraklarından askeri noktaya bir dizi tanksavar füzesiyle saldırı düzenlendiğini, saldırının yapıldığı noktanın top atışlarıyla vurulduğunu duyurdu.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Lübnan’dan İsrail’in kuzeyindeki askeri noktaya tanksavar füzeleriyle saldırı düzenlendiği belirtildi. Saldırıya karşılık olarak, tanksavar füzelerinin atıldığı noktanın topçu atışıyla vurulduğu ifade edildi.

HİZBULLAH: ASİ ASKERİ NOKTASINI HEDEF ALDIK

Lübnan Hizbullahı da bugün bir açıklama yaparak sınır bölgesinde İsrail’e ait askeri noktaya saldırı düzenlediğini duyurmuştu. Hizbullah’tan yapılan açıklamada, Lübnan’ın güneyindeki sınırın İsrail tarafında yer alan Asi askeri noktasının ‘güdümlü ve uygun silahlarla’ hedef alındığı ifade edilmiş, saldırıda bir grup askerin hedef alındığı kaydedilmişti.

İsrail ordusu ve Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana sınır bölgesinde yaşanan çatışmalarda, 10 Kasım itibarıyla 63 Hizbullah mensubu ve dört İsrail askeri öldü. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x