CHP PM seçiminin birincisi Zeybek: Gitmediğimiz il, ilçe, kasaba kalmadı

ANKARA – İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, CHP Parti Meclisi (PM) seçiminde delegeden en yüksek oyu alan isim oldu. Bin 277 delegenin oy kullandığı seçimde 648 oy alarak birinci sıradan PM üyeliğine seçilen Zeybek, başarısının sırrının istikrarlı bir biçimde çalışmak olduğunu söyledi. Zeybek, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in anahtar listesinde yer almasının da başarısında etkili olduğunu kaydetti.

İstanbul il örgütünün İstanbul il kongresinde değişim iddiasını güçlü bir şekilde ortaya koyduğunu ve bu iddianın kurultay salonuna da yansıdığını ifade eden Zeybek, “İstanbul’dan gelen 185’ten fazla kurultay delegesi bir biçimiyle kurultayın iradesini şekillendirdi. Sadece kendi iradesini değil aynı zamanda Anadolu’daki illerin de kurultaya ilişkin değerlendirmelerini gözden geçirmelerine yol açtı” dedi.

‘TÜRKİYE’DE GİTMEDİĞİMİZ İL, İLÇE, KASABA BIRAKMAMAK BAŞARININ ANAHTARI’

Zeybek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun güçlü bir vizyonla İstanbul’u yönetme iddiası, toplumla partimiz arasında kurduğu güçlü bağ ve benim milletvekili olarak Sayın İmamoğlu’nun tüm çalışmalarını yakından takip etmem; yine önceki Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu döneminde çok sayıda yurt içi seçim çalışmasına katılmak ve Türkiye’de gitmediğimiz il, ilçe, kasaba bırakmamak bence başarının anahtarı.”

‘SANDIĞI KORUMAK DA BAŞARI İÇİN ÖNEMLİ’

Başarısının bir başka sırrının da seçim sonuçlanana kadar salondan ayrılmamak olduğunu ifade eden Zeybek, “48 saat uykusuz bir biçimde, kurultay salonundan bir an olsun ayrılmadan salonda bulundum. Delegenin verdiği oyun nasıl sonuçlanacağını takip etmek de önemli. Bir yarışa giriyorsanız ve o yarışın içinde bir seçim varsa oyları korumak konusunda sadece genel seçimlerde değil parti içi seçimde de sandığın gerektirdiği bütün disipliner çalışmaları yaptık.

‘BİRİNCİ OLMAK BEKLENTİSİ İÇİNDE DEĞİLDİM’

Birinci olmak gibi bir beklenti içinde olmadığını ifade eden Zeybek, çarşaf listede oy kullanmanın zorluğu nedeniyle 200’e yakın oyun geçersiz sayıldığını belirterek “Geçersiz oylar da katıldığında çok yüksek bir destek aldığımızı görüyorum. Tüm örgütümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x