6 Türk Yunanistan’da öldürülmüştü: Son fotoğrafı çekmiş

Yunanistan’ın tatil kasabası Artemida’da otomobil içinde öldürülen 6 kişi ile ilgili yeni ayrıntılara ulaşıldı. Gençlerin öldürülmeden önce toplu çekilen son fotoğrafının onları pusuya düşürmekle suçlanan ve Yunan polisi tarafından gözaltına alınan Süleyman D. tarafından çekildiği ortaya çıktı.

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre, araç içinde öldürülen Abdurrahman Tekru (22), Doruk Ersu Büyüktunç (31), Ozan Kaan Tozlu (24), Barış Çağan, Ömer Kanza (24) ve Burak Tahmaz (23) 2 ay kadar önce Yunanistan’a gitti. Gençlerin amacı önce İtalya’ya, daha sonra başka Avrupa ülkelerine gitmekti. 6 isme bulundukları bölgede ‘rehberlik’ eden isim ise, meslekten ihraç edilen eski bir istihbarat mensubu olduğu iddia edilen Süleyman D.’ydi.

Süleyman D., bu kişilere olay günü, “Eve 2 kuaför gelecek. Yolculuk öncesi ihtiyacınız olabilir” dedi. D. kısa süre sonra tekrar arayarak, kuaförlerin gelişinin iptal edildiğini bildirdi. Güvenlik kaynakları “Bu, infazın esasında evde yapılmayı planladığını da gösteriyor. Ancak nedense bundan vazgeçiliyor” yorumunda bulunuyor.

ATİNA HAVALİMANI’NDA SAHTE PASAPORT İLE YAKALANDI

Saat 18.00 sıralarında, valizlerini aracın bagajına yerleştiren 6 kişi otomobil ile havalimanına doğru hareket etti. 6 kişiyi de araca bindiren Süleyman D. ise başka bir araçla bölgeden ayrıldı. Araç düşük bir hızla hareket ettiği sırada biri otomobil biri motosikletli iki kişinin saldırısına uğradı. 35 saniye içinde gerçekleştirildiği kaydedilen saldırı sonucu 6 kişi çapraz ateşte yaşamlarını yitirdi. Aracın geçeceği güzergahı tetikçilere bildirenin ise son fotoğrafı çeken Süleyman D. olduğu belirtiliyor.

Süleyman D.’nin, 6 gencin pusuya düşürülerek öldürülmeden önce bir arada göründükleri son fotoğraf karesini çeken kişi olduğu öğrenildi. Grupta yer alan kişilerden birinin cep telefonu ile çekilen fotoğraf karesi, öldürülen Doruk Ersu Büyüktunç tarafından sosyal medya hesabından paylaşılmıştı.

Yunan basınında yer alan habere göre de, Artemida’daki saldırıdan bir saat sonra Midilli adasına bilet alan bir kişi Atina Havalimanı’nda sahte Portekiz pasaportu ile yakalandı. 32 yaşındaki bu kişinin Süleyman D. olduğu kaydediliyor. D.’nin evinde yapılan aramada 150 bin Euro bulunduğu kaydediliyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x